powrót

 

 

 

 

 

Szpital im. Filipa Adwenta?
ŁAŃCUT Sprowadzał sprzęt medyczny z Zachodu jeszcze w stanie wojennym


 
Najnowszą kandydaturą, którą rozpatrzą radni, jest Filip Adwent - zmarły tragicznie w czerwcu ub. roku europoseł z Podkarpacia.


 

 
- Pan Adwent jeszcze w stanie wojennym sprowadzał do Polski sprzęt medyczny z zagranicy - mówi Krzysztof Witko, były szef biura Filipa Adwenta w Jarosławiu. - Staramy się to kontynuować po śmierci europosła.

Witko nawiązał kontakt z francuskimi i włoskimi szpitalami. Prosił o wycofywany z użytku, ale sprawny sprzęt medyczny.

- Pierwsze transporty dotarły już m.in. do szpitala w Przeworsku. Przywieźliśmy tam 14 elektrycznie sterowanych łóżek ortopedycznych. Dyrektor szpitala był zachwycony. Każde z łóżek wycenił na ok. 3 tys. zł - mówi Witko.
Sprawa nowego imienia Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łańcucie stała się głośna tydzień temu z powodu kandydatury o. Tadeusza Rydzyka. Kapituła ds. imienia nie przychyliła się do tego pomysłu, wybierając na patrona szpitala św. Jadwigę. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do radnych powiatu. Najprawdopodobniej podejmą ją na majowej sesji.
Podobny prezent od byłych współpracowników europosła Adwenta trafi również do szpitala w Łańcucie. Najprawdopodobniej jeszcze w maju.

- W związku z dokonaniami europosła chcielibyśmy, aby radni powiatowi zastanowili się, czy nie nazwać jego imieniem szpitala - mówi Witko.

- Oficjalnie nic o tej propozycji na razie nie wiem, więc trudno mi to komentować. Kiedy tylko dostanę odpowiednie pismo, podejmę decyzję, czy wnieść tę sprawę na sesję rady powiatu - powiedział Wincenty Morycz, przewodniczący Rady Powiatu łańcuckiego.

Copyright © Fundacja Pomocy Antyk